NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Artykuł sponsorowany jako forma reklamy firmy

2016-04-12 09:43:35

Co daje reklama w postaci artykułu sponsorowanego?

Przede wszystkim można przybliżyć światu nawet bardzo szeroką ofertę usług. Dzięki formie artykułu sponsorowanemu można nawiązać głębsze relacje z czytelnikami i przedstawić produkt lub usługę w odpowiednim świetle. Forma artykułu sponsorowanego pozwala wywołać dobre pierwsze wrażenie u potencjalnego Klienta.

Po drugie artykuł sponsorowany jest "praktyczną" formą reklamy, albowiem w artykule można pokazać zalety i wykorzystanie produktu (nadanie odpowiedniego kontekstu). Tematyka publikacji, artykułu sponsorowanego zwykle bowiem oscyluje wokół problemu, który rozwiązuje dany produkt lub usługa.

Po trzecie w artykule sponsorowanym nie używa się żargonu technicznego, związanego z danym tematem. W artykule sponsorowanym używa się prostego języka, zarówno pod względem stylu, jak i konstrukcji artykułu.

Kto tworzy artykuł sponsorowany?

Artykuł sponsorowany jest zwykle pisany przez copywritera, ale może być tez napisany przez redaktora w danym piśmie. Napisanie artykułu sponsorowanego jest zlecane przez agencję reklamową lub przez firmę, która chce zareklamować swój produkt lub usługę. W artykule sponsorowanym (mimo tego, że wygląda jak normalny tekst redakcyjny) widać mniej lub bardziej jawną reklamę danego produktu lub usługi.
Gdzie warto umieścić taki artykuł ?

Treści promujące firmę można umieścić w tradycyjnej prasie, ale koszt takiej reklamy może być niewspółmierny do jej wyników. W niektórych sytuacjach warto rozważyć umieszczenie artykułu promocyjnego firmy w branżowych lub często odwiedzanych portalach internetowych. Można też prowadzić własne centrum prasowe, w którym można publikować odpowiednie teksty.

Przykładem takiego centrum prasowego jest właśnie portal www.centrumprasowe.pl oraz nasz kanał komunikacji: www.reklamafirm.centrumprasowe.pl.

ReklamaFirm (firma BizTek) oferuje kompleksową usługę związaną z pisaniem artykułów sponsorowanych i umieszczaniem ich w odpowiednich portalach internetowych, które zwiększają szanse na dotarcie do potencjalnego klienta.Oferta reklamy firmy w Internecie: www.reklamafirm.biztek.pl

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: